Mesajı Okuyun
Old 15-08-2011, 09:17   #9
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan ADALET44
Merhaba saygıdeğer meslektaşlarım
çok sinir bozucu bir olayla karşı karşıyayım şu anda;müvekkil müstakil evlerin olduğu bir sitede yaşıyor.Sitede birçoğunun köpeği var ve bunlardan bazıları aralıksız olarak havlıyorlar,müvekkil bu durumdan çok rahatsız oluyor, ki zaten miğreni olan ve çalışan birisi.Müvekkil site yönetimiyle ve köpek sahipleriyle konuşup rahatsızlığını dile getiriyor.Ancak bir netice alamıyor.Bu durum böyle giderse kesinlikle psikolojik problemler yaşayacağını belirtiyor ve çaresizlik içerisinde bana geldi.Sizden ricam bana alternatif yollar göstermeniz.Müvekkilin durumu gerçekten çok zor çünkü o sitede yaşamaya devam edecek sonuçta.Kesin çözüme ulaştıracak o değerli fikirlerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.
selamlar

Hukuksal yanıtı Sayın Av.Hulusi Metin üstadımız vermiş. Ben başka bir açıdan yanıt vereceğim:
- Hiçbir köpek aralıksız havlamaz.
- Migreni tetikleyen birçok neden vardır ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ama hiçbir doktorun tedavi için "köpeklerden uzak durmayı" önereceğini sanmıyorum.
- Müvekkilinizin, Bekir Coşkun'un köpek dostlarımızla ilgili o güzel yazılarını okuması yararlı olabilir.
- Daha da iyisi müvekkilinizin bir köpeği sahiplenmesidir.