Mesajı Okuyun
Old 22-05-2017, 13:14   #1
furugferruhzad

Varsayılan Avukatın cezaevinden mektup çıkarması

İddiaya Göre;A şahsı cezaevinde yatmakta iken avukatına B şahsına iletilmek üzere 1 adet mektup verir.Avukat bu mektubu cezaevinden çıkararak B şahsına iletmek üzere C şahsına verir.C şahsı mektubu kapalı olarak avukattan teslim alır ve kapalı olarak B şahsına iletir.Mektubun içeriğinden avukatın haberi bulunmamaktadır.Mektup ta A şahsı B şahsına hitaben şu kişiden zorla da olsa paramı al bana gönder v.s mealinden şeyler yazmaktadır.B şahsı talimata uyar ve bahsi geçen kişiden zorla para alır ve bu sebeple yargılanır ceza alır.Şu anda A şahsı hakkında suça azmettirmeden dava açılmış bulunmakta B şahsı da müşteki sanık sıfatıyla verdiği ifadesinde mektubu avukatın c ye verdiğini ve mektubu kendisine c nin verdiğini beyan eder.Sorum:
1-Burada avukat açısından suç oluşmuş mudur?Avukat hiç bir şekilde olayı doğrulamaz ve mektupla bir ilgisinin olmadığını beyan eder ve ifadesine B şahsı ile eski bir husumeti olduğunu da ekler.

2-Burada C açısından bir suç oluşmuş mudur? Ben C'nin avukatıyım.(C mektubu avukat bana verdi diyor ifadesinde)