Mesajı Okuyun
Old 24-09-2016, 06:13   #1
Zübeyde lal

Varsayılan Eşimden maddi hak talep edebilecekmiyim

Merhabalar,
2015 ekim ayında eşim benden boşanmak istediğini söyledi. Ortağı bayanla yakın münasebette olduğunu bir kaç msjını yakaladığım için biliyorum ve evi bu sebeple terk ettiğini biliyorum fakat ıspat edemiyorım maalesef. Benden habersiz daha evvel ev tutmuş ve 7 yaşındaki oğlum ve benimle konuştuktan sonra tüm eşyalarını alıp bir kaç gün sonra evi terk etti. Aralık ayına kadar kira ve faturaları ödeyecek daha sonra sadece oğluma nafaka vereceğini söyledi. Kendine ait 2 işletmesi ve arabası var. Maddi durumu iyi. Evden ayrıldıktan sonra dava açmadı. Bende bir umut döner diye bekledim. 6 ay kadar sonra aile baskısıyla geri döndü. Geldiğinde isteyerek pişman olarak değil ailesinin baskısıyla zorla geldiğini söyledi. 1 ay kaldıktan sonra çeşitli bahanelerle yine öbür evine gitti. Yani o evi hiç kapatmadı. Arasıra ortak evimize gelip,küs gibi suratı asık kalıp yine uzun süre gelmiyor maksat ailesini uyutmak. Bu 1 yıla yakın zamandan beri doğru düzgün para vermiyor. Kirayı faturalarıda ancak zorlayınca ödüyor. Oğlum bende kaldığı halde onun ihtiyaçları için bile para vermiyor çoğunlukla ve bende çocuğum küçük olduğu için çalışamıyorum. Artık bende iyice soğudum ve oğlumla onsuz hayata alıştık. Sorum şu ben dava açtığımda oğluma nafaka dışında ondan dükkanlardaki hakkımı veya tazminat vs alabilecekmiyim. 1 yıldan beri evi terk etmiş olması ki şahitlerim komşularım ve oğlum var. 1 yıldan beri çektiğimiz maddi sıkıntıları ondan alma imkanım varmı ve dükkanla alakalı veya arabası kısaca bana maddi olarak birşey kalabilir mi? Evlendiğimizde peyderpey benden tüm altınlarımı bileziklerimi aldı. Ev hanımıyım çalışmıyorum ve maddi olarak çok sıkıntıdayım. Yani acaba dava açtığımda ondan 1 ev isteme hakkım vs var mı? Boşandıktan sonra sıkıntı çekmemek için. Teşekkürler