Mesajı Okuyun
Old 30-08-2006, 01:05   #10
Jeanne D'arc

Sayın Özoğul
İş hukukundaki teorik veya pratik yetkinliğinizi tartışmak gibi bir niyetim kesinlikle yok. Sadece siz olaya teorik, kanuni açıdan bir çıkış yolu bulmaya çalışırken ben de pratikteki maddi vakıadan hareketle neler yapılabilire cevap aramıştım. Tarafınızca benim cevabım da -sanırım ifade yanlışlığımdan- teorik yorumlandığından üsteki açıklamayı yazdım. Yoksa iş davalarım var ve ihtiyaç duydukça hiç yüksünmeden yardımınızı da talep ederim. Şimdi ben de tanıklarla ilgili duruma şöyle cevap vereyim. Davanın tanık dinleme aşamasına kadar muhtemel ki o işyerinden tanık olabilecek pel çok insan ayrılacaktır. Kaldı ki işçinin muhasebeci, şöfor ve tahsildar olması nedeniyle; çalışılan banka personeli, ticari ilişkide bulunulan firmalar, vergi dairesi memurları, vs. bir çok kişi de tanık olabilecektir. İşçi tanıklarının yanında halen o işyerinde çalışan tanıkların şehadetleri menfaat ilişkisi nedeniyle ikinci derecede kalacaktır. Ayrıca davalı tanıkları da 1-1,5 yıl sıonra bu kadar net hatırlamayabilirler.