Mesajı Okuyun
Old 01-08-2016, 14:50   #46
av.tgb

Kurum avukatıyım, araştırma yaparken tesadüfen okuduğum bu konuya yorum yapmak istedim, çünkü pek çok kişi aynı soruları soruyor. Ben de maddi imkansızlıklar, çevremin olmayışı gibi sebeplerden dolayı seçtim kamuyu, yaklaşık 5,5 yıl oldu. Kurum avukatlığı nasıl derseniz bu sorunun cevabı kurumdan kuruma değişir. Tercih yapmadan önce mutlaka birilerine ulaşıp aklınızdakileri sormaya çalışın. Amir çok önemli, çokdan da önemli Mesai saatlerimiz 8.30-17.30, sabah 15 dk geç kalmanız sorun olmuyor. Mesai saatleri dışında arayan soran olmaması muhteşem bir duygu. Adliyeye gittiğimde abartmadan arkadaşlarımla görüşmek, şahsi işlerimi halletmek gibi şeyler sorun olmuyor. Misal 11de duruşmadan çıktım, 12de öğle arası. O 1 saat için işe gelmemi bekleyen yok. Çoğu adli tatilde kullanılmak ve önceden aramızda anlaşarak herkesin aynı anda izne ayrılmaması şartıyla yıllık izinlerimizi kullanıyoruz. Maaşlar en çok merak edilen sanırım, ben KİT'de çalışıyorum ve vergi olayı aralık ile ocak maaşımız arasında ciddi fark yaratıyor. Ocak maaşım 4bin civarıyken haziranda 3.300 civarına düştü, temmuzda enflasyon farkı ile 3500ü buldu filan tutarsız yani. Ocak ayında vekalet ücretimiz 2016da 14000 kadardı, 600 civarı da temmuzda enflasyon farkı alacağız. gerisini siz hesaplayın işte. Onun dışında kitap,kırtasiye gibi durumlarda problem yaşamıyoruz. Şoförsüz bir aracımız var, isteyen kullanabiliyor. Ancak ben bölge müdürlüğünde çalışıyorum, duruşmalarımız çok geniş bir bölgede oluyor. Bölge Müdürlüklerini tercih etmeyin derim. Başka da sorusu olan varsa seve seve cevaplarım.