Mesajı Okuyun
Old 17-04-2012, 12:13   #16
Av. Feyza Altun

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
İşte burası en tehlikeli nokta. Düşünmeden yapılan hiçbir iş sağlıklı olmayacağı gibi, çok düşünmek de hareketsiz kalmanıza yani hukuki benzetme ile "askıda hükümsüz" olmanıza neden olur…

Üstadım mesajınızı okuyunca aklıma bir hikaye geldi. Bu hikaya Peter CAVE (Yanılmıyorsam net hatırlayamadım) isimli yazarın "İnsan Yemenin Nesi YAnlış-33 Felsefi Muamma" adlı kitabından:

Bir ülkenin çok güzel bir prensesi varmış. Bu prensesi biri çok zeki ama çirkin diğeri çok yakışıklı ama az zeki iki prensi talipmiş. Kral zeki olanı kraliçe yakışıklı olanı damat istiyor. Prensesin gönlü de yakışıklı da tabii.

Damadı seçmek için bir yarışma düzenleniyor; görev; ejderha öldürmek (ejderha da minicik birşeymiş ama kimse bilmiyor sadece adı ejderha )

Yakışıklıya ejderhayı öldürmek, zekiye ise öldürmeye niyetlenmenin yeteceğini söylemişler kazanmak için.

Zeki olan prens tamam demiş, ben ejderhayı öldürmeye niyetlenirsem yeter öldürmeme gerek kalmaz; ama öldürmezsem gerçekten samimize niyet etmiş olmam e o zaman gidip öldüreyim; e ama gidip öldürmeme gerek yok ki niyet yeter. E ama şimdi bu da niyet sayılmaz ki diyeeeee düşünürken yakışıklı prens gidip ejderhayı ödlrümüş bile

O yüzden düşün düşün zordur işin bazen diyorum. Harekete geçmek lazım.