Mesajı Okuyun
Old 09-04-2012, 08:49   #6
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av. Feyzi Özmen
Söze nasıl başlayacağımı bilemiyorum. Benim bu müthiş paylaşım alanında ki ilk mesajım. Şu anda bir meslektaşımın yanında bağlı olarak çalışmaktayım. Çalıştığım insanlar gayet iyi ve sevecen insanlar. Abi-Abla kardeş gibiyiz desem yeridir. Lakin ben yine de ofis açmak için yanıp tutuşuyorum. Gerekirse sabahtan akşama çalışırım diyorum. Çevremde ki arkadaşlar ise çok masraf olduğunu, batıracağını , erken düşündüğümü söylüyorlar. Daha 6 aylık avukatım bu arada. Müvekkil çevresi olarak 1 kişi yok. Ailemden uzakta yaşıyorum ve ofis açmak ile bir süre geçinmek için sadece 10.000-12.000 TL gibi bir sermaye var ailemden gelen. Sanki bu 1 yıl içerisinde açamazsam bir daha böyle bir şeye cesaret edemeyeceğim gibi geliyor. Bana kalırsa böyle riskler erken yaşta, evlenmeden alınmalı diyorum. Sonuçta zorluğu ben tek başıma çekerim ama eşime çektiremem. Bu sebeple burada ki meslektaş arkadaşlarıma, abilerime, ablalarıma fikir danışmak istiyorum. Bir kusurum olduysa affola. Saygılar.

Büro açarken fazla masrafa girmez (veya en az masrafla açarsanız) ve en kötü ihtimali düşünüp hareket ederseniz hiçbir kaybınız olmaz. Ama 10.000 TL - 12.000 TL 'nin en az yarısını da bir kenarda tutmanız şart. Diğer yandan moral çok önemli, moralinizi bozmadan direnmeniz gerekir.

Ayrıca etrafınızdakilerin iş kolay, buluruz, göndeririz vs. gibi laflarına da asla güvenmeyin. Açtıktan sonra hepsi ortadan kayboluyor.
Başarılar… umarım herşey gönlünüzce olur.