Mesajı Okuyun
Old 26-08-2010, 09:32   #13
M.SERDAR DEMİRTAŞ

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı

Bu tür yakınmaları gördükçe seviniyorum:

Demek ki hakim-savcıların dürüstlüğü ya da hukuk bilgileri konusunda sözü edilecek bir yakınma yok diye seviniyorum.
Ben Tanrı kompleksinden bahsediyorum ; siz sevinmekten bahsediyorsunuz .Elbette somut olarak ortaya rakam koyma teklifinizi de çok rahat değerlendirebiliriz ama Sayın Admin forum kuralları 6.maddeyi hatırlatıyor bana.Ancak somut ithamlarda bulunmaya da aslında gerek yok ; çünkü bu durum deve durumudur.Geçenlerde bu sitede ; icra takibi açtığı bir borçluya ; borcunu ödemezse hakkında hapis kararı çıkartılacağını belirten bir müzekkere gönderen avukat arkadaşımız yerden yere vurulmuş ve bu gibi durumların avukatlar için genellik arz ettiği belirtilmişti.Evet ülke geneline bakıldığında her meslek kurumunun düzgünlerinin oranının düşük olduğu gözlemleniyor.Zaten devlet olarak dünya sıralamasındaki yerimize bakıldığında , düzgün adam sayımız çok olsa sıralamada da üstlerde olurduk diyebilriz.Armağan bey de oranlayalım derken hakimlerin oranının avukat ve doktorlara göre düşük olduğunu belirtmek istiyor herhalde,İşte deve de burada devreye giriyor.Her yeri eğriyken hakim kısmı nasıl doğru oluyor ki ! Ama üstadlarıma çok saygım var . Onlar diyorsa doğrudur ve ben de bu zorluğu başaran hakimlerin önünde bundan sonra saygıyla eğileceğim.