Mesajı Okuyun
Old 02-10-2007, 12:19   #24
SINIRSIZ

Müvekkillerin korkutmaya yönelik eylem ve söylemlerini tartışmaya açsaydınız heralde sayfalar yetmezdi. Onlar borçlulardan, hakim ve savcılardan ya da karşı taraftan çok daha komik, çok daha kırıcı, çok daha dayanılmaz çok daha vahim olabiliyorlarlar..
avukatlığımın ilk yılıydı. hasbel kader bir büro açmıştım ve resmen bilgisayarımın önünde bir telefon çalsın, bir iş gelsin diye bekliyordum.. sonra bir arkadaşımın arkadaşının babasının avukat olduğunu ona benden bahsedildiğini ve beni yanına çağırdığını öğrendim..gelsin demiş yanıma, yeni bir avukat lazımdı bana zaten ( babacan bir avukattı, bana onca zor şey yaşattı ama 3 yıl boyunca hiç kırılmadan çalıştım onunla. Hiç bir lafına alınmadım, yadırgamadım, onu öyle kabul et cinsindendi işte... en son olaya kadar tabi..)neyse lazım olduğum konu aralarında menfaat çatışması olan bir grup sanığın birinin avukatlığı... temiz ve genç yüzlü avukat hanım sanıkların sevimli yüzü olacaktı.. inanmayabilirsiniz ama o davaya benim istenmemin tek sebebi buydu..mütalanın ne demek oluğunu dahi orda öğrenerek ağır ceza mahkemesinde duruşmalara katılmaya başladım.. paralar yağıyordu bana inanmazsınız. tahliye oldu vekalet ücreti.. akşam karakola çağırırlar, çıkarırız trink vekalet ücreti.. avukat abimin yardımı ve desteği ile tabi.. 'O kızın ücretini verin' diyordu, param anında cebimde.. neyse sonra ( 2 yıl kadar) bir gün bunlar beni çağırdılar. aynı davada birlikte çalıştığım iki avukat, ve 5 sanık. Ve birde bana polis olduğunu söyledikleri arkadaşları.. neymiş efendim. telefon kayıtlarımı çıkarmışlar.. zaten şüpheleniyorlarmış ama artık kesinmiş ben ajanmışım ve polise çalışıyormuşum, şimdilik beni azlediyorlarmış ama bu böyle kalmazmış.. gerçi itiraf edip pişmanım dersem beni affedeceklermiş! ama yoksa artık kesin bildikleri bir bilgi olduğu ve ben inkar ettiğim için hüküm verilmişmiş.. vs.. vs..ve benim o sevgili avukat abim beni kenara çekti.. bak herşey açıkça ortada. adamların elinde telefon kayıtların var.. sürekli konuştuğun polis numaraları var, itiraf et, azletsinler kurtul dedi.. yoksa başına iş açarlar.. hala saf saf 'ya diyorum şu kayıtları bana da göstersenize neymiş? hangi numaraymış?, hangi polismiş? bir tane polisin bile numarasını bilmem ben.. nerden çıktı bu saçmalık' diye çırpınıyorum..velhasıl beni onları tanıdığım güne lanet ettirecek kadar kendilerinden bıktırdılar.. ve 2,5 trilyonluk icra dosyasının bütün hamallığını yaptırıp, tabiri caizse kaz gelecek yerden tavuğu esirgemeyip 3-5 kuruş verdiler ve sonra azlettiler.. ve ben aman kurtuldum diye sevindim.. oysa belki örümde bir daha öyle bir dosyam olmayacak. Güvendiğim avukat abimin içinde olması sebebiyle kandığım,Tehditle yıldırıldığım ilk ve son olay bu oldu.. sonra daha çok tehdit dinledim ama artık büyüdüm galiba..