Mesajı Okuyun
Old 22-08-2007, 12:01   #2
HÜLYA ÖZDEMİR

Yıllar önce genç bir kadın yanında iki kızı ile büroma gelip, eşinden boşanmak istediğini , eşinin uyuşturucu kullandığını, çok tehlikeli bir insan olduğunu, kendisine ve çocuklara şiddet uyguladığını, çocuklarını alıp evden ayrıldığını , eşinin her yerde kendisini aradığını ,yerini bilmesi halinde kendisini ve çocuklarını öldüreceğini belirtip; bana verdiği irtibat telefonu ve adresini hiçkimseyle paylaşmamam konusunda ricada bulundu.Bu kadının yaşam hikayesi bana çok hüzünlü ve acı geldi , kendisine yardım etmek istedim , ekonomik durumunun da kötü olduğunu anladığımdan , sadece masrafları ödemek kaydı ile davayı kabul ettim .

Tebligatı alan davalı hemen büroma gelerek bu davaya girmememi veya eşinin adresini kendisine vermemi istedi. Her iki teklifini de kabul etmediğimi beyan ettim. Birkaç gün sonra geldiğinde taleplerini yineleyip; ev adresimi, kızımın okulunu vs. bildiğini ve zarar vereceğini beyan etti . Cevabını verip gönderdim.

Aynı gün posta ile gönderilmiş , gazeteden kesilmiş cinayet ve ölüm haberlerine ilişkin gazete küpürlerinin kesilerek dosya kağıdına yapıştırılması ile oluşturulan tehdit, hakaret, küfür içeren , Av. Hülya Özdemir ismi yazılmış gazete ölüm - başsağlığı ilanları , kanlı silah , çıplak kadın resimleri ve davalının el yazısı ile yazılmış ağır hakaret ve küfürlerin de bulunduğu birkaç sayfalık yazı aldım.

Savcılığa müracaat ettim ve aynı gün sanık tutuklandı. Birkaç celse tutuklu kaldı, bilahare bir meslektaşımın - yoğun gayretleri ile - kefaletle tahliye edildi, yargılama sonunda ceza aldı , aftan yararlandı.

Birkaç yıl sonra elinde çiçeklerle, düzgün giyimli bir adam geldi büroma. Meğer bizim sanık olay sonrasında yurt dışında yaşayan ablasının yanına gitmiş, orada bir düzen kurmuş ve Türkiye'ye geldiğinde de benden özür dilemek için ziyarete gelmiş. Tabii ki yaşadığım bunca üzüntüden sonra görüşmeyi de, çiçekleri de reddettim.

Bu arada davalının tehditleri nedeniyle boşanma davasında hiçkimse tanıklık yapmak istemediğinden , davamız reddedilmişti.