Mesajı Okuyun
Old 08-07-2011, 22:42   #5
hukuksever_dr

Varsayılan Öncelik Sırası ve Düzen

Özel hastanede çalışan bir doktor olarak;
Hastanelerde bilgisayar otomasyon sistemlerinde hastalar geliş sıralarına göre kargaşa olmasın diye sıraya konarak muayeneleri yapılıyor. Sonuçta markette kasada bile sırada beklerken hastanedede sırada beklemek gayet doğal. Hastalığı nedeniyle bekleyemeyecek olan hastaların her zaman önceliği vardır ve bunu her doktor uygular. Diğer hususlara gelince normal bir insan hakim ve savcıların kendilerinden önce muayene önceliğini bilmeyebilir ve öncelik tanınması halinde tatlıksız çıkarabilir. Ki bu durumları sıkça yaşamaktayız. Öncelik sırasını anlatsanızda bunu anlayamayan bir çok insan mevcut toplumumuzda. Yaşlı olmak şükür ki toplumumuzda kabul edilen ve kimsenin itiraz etmediği bir durum. Bunun haricinde benim acil işim var, sıra bekleyemem diyen bir insanın doktora baskı yapmak yerine kendinden önce sırada bekleyen insanlardan rica etmesi gerekir, çünkü onayı önce gelen kişinin vermesi gerekir, onun hakkı gasp ediliyor. Bende şahsen bu türlü durumlarda ilgili kişiye sizden önce bekleyen hastalardan rica edin onların onayı olursa benim için hiçbir sakınca yok gibi ifadeler kullanarak durumu bildiriyorum.