Mesajı Okuyun
Old 28-06-2010, 16:36   #165
Nur Deniz

Büyük ölçekli haritada zor görülen bu şehrin kaldırımları her öğleden sonra ıslanıyor. Bu hafta 3 kez dolu yağdı. Gökyüzü öfkeli bize, güneş kızgın. Yaptıklarımızdan çok yapamadıklarımızın ceremesini çekiyoruz galiba. Herşeyi bir kenara bıraktım ve herkesi. Ne yapamadım diye düşündüm.

Temmuza giriyoruz, camlar halen buğulu. Güneş perdesinin arkasından bakıyorum sokağa. Arabalar peşpeşe geçiyor, insanlar kaçıyor yağmurdan. Balkondaki asmanın yanında dikiliyorum bomboş, gözlerimi kapatıp yüzümü dışarıya uzatıyorum. Soğuk damlalar düşüyor yorgun yüzüme. Saçlarım ıslanıyor az az. Nefes alıyorum, yaşıyorum. Pişman olacağım birşey olmadı hayatımda diyorum kendime, öyle olması gerektiği için öyle oldu, böyle olması gerekeceği için böyle olacak...

Bazı kelimeler beyaz sayfaları kirletir bilirsiniz. Yazılmaması en iyisidir. Dilden çıkanların ise kirletmeyeceği şey yoktur. Geri alamaz, silemezsiniz. Yanıtlamadığım soru olmadı, sustuklarımı saymazsak.

Hep kıymet bildim, aşklarımın, sevdiklerimin, yaşamımdakilerin. Hain olmadım, beni seveni yarı yolda bırakmadım, yüreğime de ihanet etmemeye gayret ederek. Sevmediklerime adil oldum, bilen bilir.

Serin hava, akşama daha serin olacak. İçimi ıstacak sıcak birşey düşünüyordum ki farkettim;

Sevgilim
Özür dilerim
Yüreğim de özür diliyor senden
Seni istediğin gibi değil de
Bildiğimiz gibi sevdiğimiz için
Pişman değilmişiz
Hain de
Aşklarımıza ihanet etmemişiz
En çok o aşkı sevmişiz o anda
Diyelim diyor yüreğim