Mesajı Okuyun
Old 13-05-2007, 01:30   #15
crnky

Alıntı:
Yazan jurist27
Sayin Crnky
Soylediklerinize kismen katilmiyorum acikcasi. Tamam vakif universitesine parayi bastirip girebiliyorsun ama sinavlari parayi bastirip da gecemiyorsun. Ayrica Sizin de soylediginiz gibi bir hoca hem vakif univ. de ders veriyor hem de devlet ( bizde genellikle hocalarimiz hem ank. univrst`e hem de bizim derslerimize giriyorlar) ve bircok hoca takip ettik ki orada sordugu sorularin aynisini bize de sordu. Sorun bence sinavlar veya sorular degil. Benim asil anlatmak istedigim konu bizleri yetistirenlerin bizlere nekadar yeterli oldugu. Hukuk fakult. ogrencileri ve Ustadlarim da hatirlar ki, cogu hocalarin ders icerisinde `SIKLIKLA` kullandigi `bunu sinavda sorabilirim` veya `sinavda karsiniza cikabilir` gibi sozlerin cok olmasina gercekten anlam veremiyorum. Cunku `sinavda karsiniza cikabilir diye soylenen seylerin coguna` ( yaz tatillerinde elimden geldigince avukatlar ile dosya ve arkadaslarim ile dava takip etmeme ragmen) gercek hayatta pek rastlamadim ve rastlanmadigini savunan meslektaslarimiz ile de karsilasiyorum.

Sayin Edo` nun da bahsettigi gibi onem verilmesi, yani daha fazla vakit taninmasi gereken o kadar cok ders var ki ....

SAYGILARIMLA

Yalnız benim kastettiğim öğrencilerin parayla sınavları vermeleri değil. Böyle bir şey zaten sözkonusu olamaz. Ama sınav sorularına bakıldığında daha kolay sorulduğunu da görebiliyoruz. Çok az hoca haricinde böyle yapılıyor. Gerçi hukukçunun sınavı özellikle avukatsa, mesleğinde olur ama yine de böyle olması biraz haksızlık doğurabiliyor.

Tabii daha fazla vakit ayrılması gereken derslerimiz olduğuna katılıyorum. Fakat sınavlardaki sorular daha çok hukuk mantığını kavrayabilmiş mi? Onu ölçüyor. En azından bizim üniversitedeki hocalarımız için söylenebilir bu. Ama yine de tabii yeterli değil.