Mesajı Okuyun
Old 03-05-2007, 15:33   #7
persona

gercekten hukuk ogrencileri egitimlerini, hukuk fakultelerinden mi aliyorlar, yoksa her universitenin cevresinde mantar gibi tureyen fotokopicilerden mi? dunyanin acaba hangi baska ulkesinde boyle bir olusum sozkonusu?

dogru duzgun hukuk kutuphanesi olmayan (ulkemizdeki halk kutuphanesi eksikligini geciyorum), olanlarinda 4-5 te kapandigi universitelerimizden arastirmalarimiza ne kadar destek bekleyebiliriz ?

bir asistanin maasinin 800-900 milyon (devlet universitelrinde) , ozel universitelerde de maasin bundan yuksek olup 3 asistanin yapacagi isi tek bir asistanin yaptigi, bir sistemde, o asistandan ne kadar verimlilik ve meslegini yapma konusunda istah bekleyebiliriz .

okullarimizda hala 20 yil oncesinin kitaplarinin okundugu, profosorlerimizin uluslararasi anlamda bilimsel yayinlar yapmak yerine, ozel firmalarin yonetim kurullarinda yer almayi tercih ettikleri ( ekonomik nedenlerle hakli olarak, cunku onca yillik emeklerini paraya donusturme konusunda en azindan bir pop sarkicisindan fazla kazanmak icin) bir yuksek egitim sisteminden ne kadar uluslararasi basari ve standart bekleyebiliriz?

televizyon programlarinda , alanlarinda ciddi calismalar yapmis degerli insanlarin, komedyenler tarafindan dalga gecildigi (bir program ozellikle midemi bulandirdi, adini hatirlamiyorum) ve insanlarin bunlara kahkahalarla gulerek eslik ettigi bir ulkede , butun zorluklara ragmen isini en iyi sekilde yapmak isteyen ogretim gorevlilerinden nasil motive olmalarini beklersiniz?

bence bu sorulari cevapladiktan sonra, hukuk fakultelerimizdeki egitimin kalitesi uzerine saglikli dusunme imkanimiz var.
saygilar