Mesajı Okuyun
Old 02-07-2007, 01:23   #24
buğrakan

Alıntı:
Yazan crnky
Eleştirilmesi gereken bir durum var ki, özel üniversitelerde sınav sorularının devlet üniversitelerine göre daha kolay olması. Para ile fakülteye girdiklerinden daha zor öğreniyorlar ve bu yüzden aynı öğretim görevlisi devlet üniversitesinde sorduğu kadar zor sormuyor.
Bence hukuk fakültesine girecek kişinin belirli bir ös puanı alması gerekir. Fakat bazı özel üniversiteler hem nitelikli öğrenci almıyorlar, hem de aldıkları öğrencilerin fakülteyi kolaylıkla bitirmesini sağlıyorlar. Örnek olarak Anayasa Hukuku dersinde sorulan sorulara bakıldığında, arada dağlar kadar fark var...

sayın crnky

söyeldıkelrıneze katılmamakla beraber size bir acıklama yapmak ıstıyorum.ben ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ 2. sınıf öğrencisyım.sende öss maratonundan gectin vizde ama herkes aynı sartlar altında öss ye gırmedı bır takım aksılıkler labılır...ama daha zor ogrenen insan zaten kalıyolar tamam parayla gırıyosun ama paraylada sınıfı gecmıyosun...bunu bır arkadasımızda soyledi....ancak sızın bır genelleme yaparak zor öğreniyolar demeniz yanlış bir ifade...hukukçu olamk kişinin kendinde biten bir iştir..devlet unıversıtelerı ıcınde bu geecerlıdır.ayrıca cok yuksk puanlar alıp hukuktan anlamayan arkadaslarada dıkkatınızı cekerım...hukuk okumak için tamam bellı bır puan almak lazım ancak hukuku sevmek onu özümsemek daha doğru.

saygılarımla