Mesajı Okuyun
Old 13-10-2011, 17:15   #29
AV.ARZU KILIÇ

bundan bir kaç gün önce asliye ticaret mahkemesinde duruşmam vardı... kim bilir kaç saat bekleyeceğim diye düşünerek gittim ki kolidorda mübaşir adımı haykırıyordu.. duruşma saatine bir kaç dakika vardı ve duruşmanın olduğu mahkemede bugüne kadar en az iki saat farkla dosyam alınmıştır... büyük bir şokla duruşmaya girdim ve çıktığımda listeye baktım... yanlış hatırlamıyorsam 15 civarında bir dosya vardı... ne güzel ne kadar az duruşma koymuşsunuz dedim mübaşire.. o da bi o kadar daha dosyamız vardı ama dosyalarımız bölündüğü için bizde artık az sayıda duruşma yapar olduk dedi... yani aslında bu sıkıntıya gördüğüm kadarıyla ticaret mahkemelerinde çözüm bulunmuş... uzunca bir sürede mevcut ticaret mahkemelerine dosya verilmeyecekmiş... yeni kurulan mahkemeler belli bir esasa ulaşana kadar...

yine bir kaç gün önce iş mahkemesinde duruşmam vardı.. listeye baktım ki ne göreyim 70 civarında dosya konulmuş beşer dakika ara ile...duruşmaya girip çıktıktan sonra işe dönmek aklıma bile gelmedi, evimin yolunu tuttum.... yeni iş mahkemeleri kurulacakmış ve onlar belli bir sayıya ulaşana kadar da mevcut mahkemelere dosya verilmeyecekmiş ama bunun iş mahkemelerinin ağır yükü karşısında çözüm olamayacağı dosyaların acilen bölünmesi bir mahkemeden birden fazla mahkeme çıkması gerektiği açıkça ortada..