Mesajı Okuyun
Old 20-07-2006, 13:41   #8
ParanoidAndroid

Merhaba İdareci, degerli elestirileriniz icin tesekkürler. (Umarım bu tesekkürü de söz kalabalıgı saymazsınz ) Sanal ortamda yapılan yazım yanlıslarını ben de yapıyorum, ya da sizin, büyük harfleri kullanmayı tercih etmemeniz gibi ben de -kolaylık olması, söz akısının yavaslatılmaması amacıyla- kücük harfleri kullanıyorum genelde, özellikle sohbet ederken. Ama -de/-da'lara dayanamıyorum Aslında benim sıkıntı duydugum konu -sanal ortamdayız nasıl olsa, rahat olalım (kasmayalım) anlayısıyla- sürekli yapılan hataların günlük yasam diline yansıtılmasıdır. Ayrıca bu calısma grubunda yapmak istedigimiz (bilmiyorum Ergin Bey katılıyor mu) daha cok sanal ortam dısında kullandıgımız dil yanlıslarının üzerine gitmek olacaktır. En azından bu calısma grubunun forumunda kullandıgımız kelimelerin dogruluguna, imlaya dikkat ederek bir baslangıç oluşturabilecegimizi düsünüyorum. Bir de çalısma grubunun baslıgıyla çelisecek yazım yanlısları yapmamız biraz ironik olurdu herhalde
Amaç: Kimseyi slkmak degil.
"söz öz olmalı, okuyanı sıkmamalı, niyeti açık etmeli" demissiniz, ne kadar dogru söylemissiniz. Yaptıgım yanlısları, söz kalabalıgı gördügünüz ifadelerimi tek tek irdeleyip bana iletmeniz beni memnun eder.
Amaç: Dogrusunu ögrenmek
Katkılarınızı bekliyorum.. Sevgiyle