Mesajı Okuyun
Old 20-09-2013, 19:42   #66
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Merhaba,

KAHDEM olağan genel kurulu yeterli sayıda üyenin katılımı ile yapıldı.

1-Toplantıda düzenli aidat ödemelerinin dernek adına yapılacak toplantıları kolaylaştıracağı konuşuldu.

2-Çalışma grubu oluşturularak yasalardaki kadına yönelik ayrımcılıkların saptanması ve çözüm önerileri geliştirilerek ilgili bakanlıklara sunulması konusunda karar alındı.r.

3-Yönetim kurulu asil ve yedekleri seçildi.Asil üyeliklere Habibe Yılmaz Kayar,Oktay Durmaz,Engin Ekici,Semra Arcan Gökçen ve Emine Zeyrek Seçildi.
Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine Fatma Ülkü Turan,Gülşen Şavk Taş,Nurperi Sancak,Şemsi Banu Uzun ve Tuğçe Ellialtı şeçildi.

4-Denetim Kurulu Asil ve yedek üyeleri seçildi.Asil üyeliklere Simla Gürcan,Eser Durmaz ve Nafiye Şanlı Güneş secildi.
Denetim Kurulu yedek üyeliklerine Ufuk Bozoğlu,Süreyya Arcan Kara ve Sevda Köksoy Küey seçildiler.

Genel kurul böylece tamamlandı.

5- Toplantıdan sonra yönetim kurulu ilk toplantısını yaparak görev dağılımı yaptılar.
Sayman-Oktay Durmaz
Genel Sekreter-Engin Ekici
Üye Emine Zeyrek
Başkan Habibe Yılmaz Kayar
Başkan Yardımcısı-Semra Arcan Gökçen olarak işbölümü yaptılar.

6-Çalışma grubu oluşturularak yasalardaki kadına yönelik ayrımcılıkların saptanması ve çözüm önerileri geliştirilerek ilgili bakanlıklara sunulması konusunda çalışmak üzere :
Süreyya Arcan
Emine Zeyrek
Tuğçe Ellialtı
Engin Ekici
Oktay Durmaz
Habibe Yılmaz Kayar
gönüllü oldular.Elde edilen sonuçların KADER ve Morçatı ile ortak bir çalışmaya da dönüştürülmesi konusu ele alındı.Bu çalışma grubu daha sonra toplanarak faaliyetlerini paylaşacak.Bu ekibe katılmak isteyenler bağlantı kurarak toplantı tarihleri konusunda bilgi alabilecekler.

6-Sonraki toplantının 21 Ekim 2013 Saat 15.00 de Bakırköy'de yapılmasına karar verildi.

Çok dinamik,çok keyifli bir genel kurul oldu. .Yeni dönemde daha verimli çalışmalar yapabileceğimizi düşünüyorum.

Herkese çok teşekkürler

Bilgilerinize sunuyorum.