Mesajı Okuyun
Old 16-03-2009, 08:28   #1
av.özgekaya

Varsayılan adliyeye gidiyorum ilanı ile bulduğum meslektaşımının tahsilatı göndermemesi

Merhaba sayın meslektaşlarım. Ne yazık ki bu defa pek de hoş olmayan yaşadığım bir olayı sizinle paylaşmak için yazmaya başlıyorum. Bence son derece faydalı olan bu sitedeki, "adliyeye gidiyorum" bölümünden yardım talebinde bulunduğum bir avukat meslektaşımızla yaşadığım sorunu ibret olması için sizinle paylaşacağım.

Kırşehir ilinden bir icra takibi konusunda yardımcı olması için, bu ilden ilan vermiş bir avukat arkadaşa mesaj attım. Kendisi bana yardımcı olabaileceğini söyledi. Bunun üzerine yetki belgesi düzenleyip masraflarıyla birlikte o avukat arkadaşı dosyamla ilgili yetkilendirdim. Arkadaşımız ilgili dosyayı haricen tahsil ettiğini bana söyledi. Ancak 5 aydır bu tahsilatı bir türlü gönderemedi. Kırşehir baro başkanıyla yaptığım görüşmeler ve o avukatın baro başkanınca sözlü uyarılması da sonuç vermedi.

Böyle kötü bir tecrübenin türk hukuk sitesi aracılığıyla yaşanması beni üzdü. Elbette son derece faydalı olan bu siteyi kullanan meslektaşlarıma ibret olmasını diliyorum. Benimde ilanım var ve bende kendi ilimde benden yardım talep eden meslektaşlarıma yardımcı oluyorum. Ama ne yazıkki her meslektaşımız böyle duyarlı değil. Şimdi o meslektaşımız hakkında gerekli şikayetleri yapacağım ama bana 5 aydır yaşattığı üzüntüyü kim telafi edecek?

Herkese iyi çalışmalar.....