Mesajı Okuyun
Old 17-07-2011, 14:52   #128
Fiona

Merhaba,
Ben Bilkent Üniversitesinde okumaktayım. Öss de zamanım yetmeyerek bi talihsizlik yaşadım ama, bir kaç devlet üniversitesini tutmasına rağmen puanım, burayı yazdım. İyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum. Kimse özel üniversiteler için kolay demesin. örnek vermek gerekirse bizde bütünleme diye bi kavram yok, direk dersten kalabiliyorsunuz. Finans muhasebe istatistik ekonomi felsefe gibi ilave derslerimiz var, ve bir çok özel okulun yaptığı gibi bunları ingilizce görüyoruz. Devamı niteliğindeki dersleri (ör: ceza1 ceza2 ceza özel)alabilmek için bi önceki dersi almak değil aynı zamanda geçmek şartı var. Evet, gerçekten çok kolay olan özel üniversiteler de gördüm, ama her üniversiteyi aynı kefeye koymamak gerekir. Kendi üniversitem açısından konuşmam gerekirse, burssuz olarak girebilmek için de (2007 senesinde girdim) naşka bir üniversite 270 ile kapatmışken Bilkent Üniversitesi 315 ile kapatmıştı.
Konunun kaymasını ve amacımın Bilkent i savunmak olmadğını belirtmek isterim. Zaten Bilkenti bilen bilir. çok da anlatmaya gerek yok. Demek istediğim, özel okulların da büyük bir çoğunluğu gerçekten iyi eğitim veriyorlar, daha fazla ekonomik imkanlara sahip olduklarından, iyi hocaları bünyesinde hiç olmazsa en kötü ihtimalle yarı zamanlı olarak barındırabiliyor. Ben hiç bi öğretim görevlisinin, burası özel okul bunların "kafası basmaz" ne anlatmaya uğraşacağım dediğini sanmıyorum, böyle bir ayrım ne insanlığa ne de eğitim ahlakına sığar.
Saygılarımla