Mesajı Okuyun
Old 05-05-2014, 14:56   #6
ash

Arkadaşlar merhabalar, sigorta şirketinin müvekkil aleyhine başlattığı rücu talepli icra takibine vekil olarak itiraz ettik. Sigorta asliye hukuk mahkemesinde itirazın iptali davası açmış. Dava dilkeçesi asile tebliğ edilmeden asliye hukuk hakimi sigorta şirketinin, sigortalısına ödediği bedelin mal sahibinden tahsili konulu davada, davacı sigorta şirketi sigortalının yerine geçtiğinden ve davacı sigortalısı ile davalı mal sahibi arasında temel ilişki kira sözleşmesi olduğundan mahkemenin görevsizliğine, yargıtay'ın 17. hukuk dairesinin 01/07/2013 tarih, 2013/8082 e , 2013/10428 K sayılı kararında da aynı sonuca ulaşılmıştır diyerek sulh hukuk mahkemesini görevli saymıştır. Bu karara nasıl ulaşabilirim. Arıyorum ama böyle bir karar bulamadım.
Mahkeme dava dilkeçesini müvekkile göndermeden böyle bir karra verebilir mi? bana dava dilkeçesi gönderilmediğinden esasa girerek davaya cevap verecek miyim; yoksa ne yapmalıyım? Mahkeme vekalet ücreti taktir etmemiş. Temyiz edersem ve karar onanırsa bana vekalet ücreti doğar mı?

şimdiden teşekkürler.