Mesajı Okuyun
Old 12-02-2002, 00:49   #1
kiraci

Varsayılan Kiracilik ve Aidatlar

merhaba,
biz birkac arkadas sirket kurduk ve mart ayinda bir apartman dairesini kiraladik. Duzenli olarak aidatlarimizi oderken bu ay yonetici degistigini ogrendik ve cok az kisiyle bir toplanti yapilmasina ragmen yeni yonetici bir karar yazarak apartman defterine aidatlari %50 arttirmis ayrica 6 ay sonra %50 artacagini belirtmis. daha sonra bu defter gezdirilerek bazi dairelere imzalatildi.
burada bizim kontrol etmemiz gereken bisey varmi ve bu degisimin proseduru nedir? bu yoneticinin deneticisi filan olmaz mi?
Asil onemli konu ise bu anda bizim bulundugumuz en ust dairelerin en yuksek aidati odedigini gordum. yani bri alt dairemiz ve hatta onun alti sira ile bizden 10 ve 15 milyon az odeyecekler. Bu sordugumda ise bu oranin daha once belirtlenmis oldugunu yeni yonetici soyledi. Daireler tamamen ayni ebatta ve apartman masrafi olarak hicbir farkimiz yok. Belki bizim dairenin arsa payi biraz fazla olabilir ancak bu oranda olmasi mumkun gozukmuyor.

Simdi bizi sikistiriyolar para odeyin diye. Biz henuz odemedik ve bunu size danismaya kara verdim. Bu aidatlar neye gore belirlenir ve bize tavsiyeniz ne olabilir. Yaz ayinda masraflarin cok dusmesine ragmen bu arttiris beni yeni yonetici hakkinda baska seyler dusunmeye itti.
Biz su anda ne yapabiliriz?
ilginize cok teskkur ederim. Bu tip uzun bir soru icin de ozur dilerim. Islerin yogunlugu nedeniyle malesef ozetleyip kisa yazamadim.

iyi gunler.
sezer yalcin

23-06-2000 20:36:04