Mesajı Okuyun
Old 18-03-2007, 13:12   #1
Suç ve Ceza

Varsayılan Tahsilde tekerrür kaydının sehven unutulmuş olması

Sayın meslektaşlarım ;
Yaptığım bir icra takibi ile ilgili bir sorunumu aktaracağım bilgi ve tecrübesi , elinde konu ile ilgili yargıtay kararı olan arkadaşlardan yardım ve öneri bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Alacaklıya karşı önce ipoteğin paraya çevrilmesi yoluyla takip yaptım. Fakat henüz kıymet taktiri ve satış yaptırmış değilim yani bu dosyada herhangi bir tahsilat yapılmadı. Daha sonra ise kefile karşı alacağın tamamı için ilamsız takip yaptım ama bu takipte tahsilde tekerrür olmamak kaydıyla ibaresini koymayı unuttum. Kefil borçlu olmadığını ve bu borçla ilgili zaten ipoteğin paraya çevrilmesi yoluyla takip yapıldığını beyan ederek itiraz etti ve takip durdu. Genel mahkemede itirazın iptali davası açtım. Benim sorum acaba kefile karşı yaptığım ilamsız takipte tahsilde tekerrür kaydına ilşkin ıslah talebinde bulunarak bu kaydı ekleyip yeni bir ödeme emri gönderebilirmiyim yada bu aşamada böyle bir kayıt konulabilirmi ? Bu kaydın yazılmamış olması itirazın iptali davamın reddine neden olurmu? Bu durum canımı çok sıkıyor . Saygılar