Mesajı Okuyun
Old 15-08-2008, 08:44   #13
supernatural

Karar

Alıntı:
Yazan caner87
Bir arkadaşım ismini yazmakta sakınca olmadığını düşündüğüm Tansaş adlı ,hepimizin bildiği markete iş başvurusunda bulundu. Arkadaşım bayandı ve ziraat mühendisi idi. İş başvurusunu ziraat mühendisi olarak çalışmak için değil, tansaş müdürü olmak amacıyla yapmıştı.
Arkadaşımı kabul ettiler.
Ancak şirket prensip olarak müdür olacak kişiyi tansaşın tüm reyonlarında çalıştırmak sureti ile - burada amaç iç işleyişi,sistemi tanımak ve tanıtmak oluyordu sanırım- müdürlük mertebesine ulaştırır şeklindeki politikası sebebi ile arkadaşım yeri geldi koli taşıdı, yeri geldi kasada durdu, yeri geldi peynir reyonunda peynir tarttı hatta ben de bizzat almıştım ve sonunda bir başka tansaşın müdürü oldu.
Eğer bu türden bir iş ise olabilir.
Ayrıca neden bu kadar anlaşılamadığını da ben anlayamadım?
Ayrıca yine ismini vermekte sakınca görmediğim İş bankası sitesine girin, orada bir veznedarın hangi sınav ve çalışma şartlarından sonra banka müdürü olacağı yazıyor.
Hatta ben bir iş bankasının veznedarlıktan gelme müdürü ile de akrabayım , çok yakından biliyorum üstelik lise mezunu, üniversiteden terk ve ingilizcesi bile orta seviyede ama iş bankasına çok emeği geçmiş, canla başla çalışmış ve parmakla gösterilen bir emektarı.
Anlaşılmıştır umarım

Sayın Caner87
İşi öğrenmek amacıyla illa koli mi taşımak gerekiyor?hadi oda mı gerekli yapılır belki ama sadece bunun için alınmışsa işe o kişiyi bunda bir sorun var derim o zaman. birçok firma verdiğiniz örnekteki gibi olmuyor maalesef.Ve ben size şunu da söyleyeyim birçok üniversite mezunu insan 650-700 ile işe başlıyor sırf sigortası devam etsin veya başlasın diye.