Mesajı Okuyun
Old 09-09-2006, 21:02   #2
PINAR YILMAZ

Varsayılan Minik öğrenciler okul yolunda

Haklısınız.Sadece gerekli düzenlemeleri yapıp bunları bir kenara koymanın kimseye bir faydası olmaz.Bende çocuk haklarının somutlaştığı bir haber eklemek istiyorum.Umarım devamıda gelir..

Minik öğrenciler okul yolunda
Bugün, 10:42

İlköğretim 1. sınıfa kayıt yaptıran yaklaşık 1 milyon 300 bin öğrenci, 11 Eylül Pazartesi günü "uyum sağlamak" amacıyla okula başlayacak. AA- Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlköğretim Genel Müdürü Yüksel Özden, uyum programının yürütüleceği 11-15 Eylül arasında okula devam etmenin zorunlu olmadığını bildirdi. Bu süre içinde kıyafetin serbest olduğunu belirten Özden, "Biz okulları erken açmıyoruz. Okul açılışı herkes için 18 Eylül" dedi.

Özden, bu yıl okula yaklaşık 1 milyon 300 bin çocuğun kayıt yaptırdığını bildirdi.

Yeni başlayan öğrenciler için okulu bir hafta erken açmanın büyük avantajları olacağını söyleyen Özden, "Çünkü bu süre içinde bütün bina çocuğa ait. Çünkü kalabalık yok, kargaşa yok. Bir de şunu istiyoruz: Öğrenciler öğretmeni bir otorite figürü olarak görmeden önce insan olarak tanısınlar. Böyle bir hazırlık programı olmadığı zaman, okullar açılınca öğretmen, çocuğun gözünde çok otoriter, bağırıp-çağıran birisi gibi gözükebilir" dedi.

Program çerçevesindeki faaliyetler, her gün 09.00-11.40 ve 14.00-16.40 saatleri arasında her okulda yarımşar gün yapılacak.
kaynak.www.tumgazeteler.com