Mesajı Okuyun
Old 14-11-2006, 10:28   #63
Av_Ece Altunay Önal

İyi değişik bir fikir

Tatil denince herkesin aklına nedense yoğunlukla Antalya, Bodrum, Marmaris v.s. yerler geliyor.Ben farklı bir öneride bulunmak istiyorum.Burası öyle bir yer ki tam anlamıyla tarih kokuyor(ilgililerinin dikkatine!). Dünyanın bilinen ilk klisesi orada..Dünyanın kesintisiz en uzun 2. kum sahili orada..Dünyanın yine 2. büyük mozaik müzesi orada..Tabii ki bunlar sadece en çok göze batanlar yoksa daha neler neler var.Sözünü ettiğim şehrin bir tatil beldesi var ki, denizi gördüğünüz her yerde yüzebilirsiniz.Hem kafa dinleyebilir hem de isterseniz gece hayatına kendinizi teslim edebilirsiniz..Yemek deseniz ayrı bir keyif.İnsanları yaşamlarını devam etirmek için değil, adeta zevk için yemek yerler, orada yemek sayısız kültürün buluştuğu mükemmel bir lezzet haline gelir. Tadı damağınızda, ismi ağzınızda kalır Neresi olduğunu şimdiye kadar yazmamamın sebebi ne yazık ki önyargılardan kurtulamamış bir kent olmasındandır..Çok insan tanırım tatilini orda (kendince) heba etmek istemeyen ama yoğun ısrarlar sonucu "deneyelim bakalım" diye gelen..Bi kere geldikten sonra da daha gitmeden bir sonraki tatilde hangi tarihte geleceğini planlamaya başlayan..Sözünü ettiğim yer AntaKya.Herkesin mutlaka görmesi gereken bir yer diye düşünüyorum ben ve keyif verip dinlendireceği konusuna da kefil olabilirim Aa bu arada güzelim yeşilliği ve şelaleyi unutup hakkını yememek lazım tabii..Emin olun kültürlerin bu kadar kaynaştığı bu kadar samimi ve en önemlisi huzurlu bir ortam daha bulmak çok zordur..Hatta ben sadece tavsiye ile de yetinmeyebilir, karar verdiğiniz takdirde konaklama ücretinizi bile karşılayabilirim ama sadece bi kereye mahsus, sonraki gidişlerde beni siz misafir edeceksiniz