Mesajı Okuyun
Old 23-09-2006, 12:28   #5
Av.Ayşe

Alıntı:
Yazan bertrand
Selam,

Savcının müşteki ile arasındaki irtibata dair herhangi bir bilgimiz var mı? Savcının yeterli delil olmaksızın harekete geçmiş veya iddianame hazırlamış olabileceğini hiç düşündük mü? Peki savcılar hakkında alınan kararların HSYK tarafından alındığını siteyi takip eden herkes biliyor mu? Kararın gerekçesini bilmeden topu doğrudan hükümete atmak yargısız infaz değil mi?

Bu kadar soru yeter sanırım.

Saygılar...
Sayın Bertrant merhaba,haberi ekleyen kişi olarak sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım.Ülkemizde yargıda siyasal gücün etkisi,yargının siyasallaştırılmaya çalışıldığı yıllardır tartışılan ama bir türlü çözüme kavuşturulamayan bir sorun değil midir?Bu şekilde görevinden alınan savcılarımız yok mudur?Savcıların tayinleri ile kararların HSYK tarafından alındığını sitedeki her hukukçu biliyor elbette.Eminim her hukukçu HSYK tarafından alınan kararların yargı denetimi dışında olduğunu da biliyor.Hukuka aykırılığı iddia edilmeyen bir kararla karşı karşıyayız.Savcıların 3.sınıftan 1.sınıfa kadar kademe ilerlemelerini göz önünde bulundurunca İstanbul'da görev yapan birinin Mardin'e tayin edilmesi beni düşündürüyor.Sizi de düşündürmüyor mu?(Sorularınızı cevaplayacağım dedim ama sorularınıza soru eklemiş oldum) Saygılarımla.