Mesajı Okuyun
Old 25-09-2011, 08:52   #141
avukatsamil

Varsayılan Biz ne bekliyoruz

Sevgili meslektaşlarım öncelikle dizilerden önce hayatın gerçeklerine bakmak lazım diye düşünüyorum. Meslekte şu an onbirinci yılımı tamamlıyorum. Kişisel gelişimde bir kavram vardır "rol model" veya örnek alınacak insan diye de tanımlanabilir. Şimdi size soruyorum lütfen etrafınıza bakın ve örnek aldığını avukat varmı varsa inceleyin genç avukatlar kimi neyi örnek alıcak örnek alınacak insan diye gösterilenlkerin büyük bir çoğunluğu meslekte yıllarını geçirmiş dünyalıklarını yapmış tuzu kuru insanlar onlara meslek kurallarını söylemek kolay zira büroları kendilerine ait evbleri kendilerine ait vesaire vesaire peki diğer örnek alınacaklar orta yaşlılar benim gibi hala dünyalıklarını yapabilmek tuzlarını kurutabilmek için uğraşıyorlar ya yeni başlayanlar ailesi ve çevresi artık avukat oldun para kazan diyor meslektaşım nasıl para kazanabileceğine bakıyor durum ortada , aslında çözüm basit önce bilgi sahibi olunup olunmadığının ölçülmesi bu da imtihanla olur evet serbest piyasa bizi eliyor ama dereye su gelene kadar da kurbağının gözü patlıyor saygılar