Mesajı Okuyun
Old 01-10-2010, 13:30   #16
dilekacr

Avukatın polis zoruyla dışarı çıkartılması olayına bizzat şahit olmadım, olayı avukat beyden öğrendik, duruşma zaptını da okudum ve dediğim gibi dehşete düştüm. Mesele duruşmada avukatın oturduğu yerden konuşmasıydı. hakime hanım bundan hiç hoşlanmamış ve avukatı ayağa kalkarak konuşması konusunda uyarmıştı. Avukat bey ise Ceza İşleri Genel müdürlüğünün yazısını gösterdiği halde hakime hanım avukatın ayağa kalkarak konuşması isteğinden vazgeçmemiş ve sonuç olarak avukatın polis zoruyla dışarıya çıkarılması için adliye polislerini çağırmış, polisler duruşma salonuna gelmiş avukatı çıkaracakken, avukat bey cübbesini çıkararak ben kendim duruşmayı terkederek, seyirci kısmına geçiyorum demiş. Sebepsiz yere avukatın polis zoruyla çıkarılması hakim açısından ciddi bir disiplin suçu ya da suç olmalı diye düşünüyorum, bunu hakim meslektaşlarımız daha iyi bilir sanırım ama Avukat bey şikayetçi olmayacağını söyledi. Gerekçesi ise hukuk bilgisi iyi olan bir hakim, yazık olmasın ihtiyaç var bunlara, şeklinde oldu.
İlginç bir ayrıntı daha vereyim, beni ayağa kaldırmaya çalışan hakim ile yeni olayın mimarı hakim karı-kocalar ve olayların arasında 10 gün var. Avukatlar kendi kendilerine homurdanıyorlar ya da dehşetten konuşamıyorlar ama baroya intikal eden bir şikayet ve baro tarafından kendiliğinden bir girişim yok. Çünkü kimse hakimlerle kötü olmak istemez. İşler yürümez çünkü, çünkü bizim ülkemizde güç herşeydir ve güce tapılır, gücü ve yetkisi olana dokunulmaz, başımıza bişey gelsin istenmez. Bu ülkede bu durum tepeden tırnağa heryerde aynıdır..