Mesajı Okuyun
Old 31-08-2009, 20:34   #51
üye24702

Fakültemizde yıllık değil dönemlik sistem uygulanıyor. o nedenle seçmeli dersler de dönemlik. Ben 1. sınıfın ilk döneminde kültürel etkinlikler seçtim başka da seçmeli almadım. zaten 2. dönem de sadece kültürel etkinlikler açılmıştı ki ben zaten onu ilk dönem almıştım. Fatih ÖZATA arkadaşım fakültemize hoş geldin. Çok seçmeli ders seçmenin tek faydası ortalamayı yükseltmek yönünde olur. Diğer seçmelileri bilmiyorum ama kültürel etkinlikler dersinden kalmanız -çok zorlamazsanız- pek mümkün değildir. dönemlik 14 tane etkinliğe katılıp öğrenci kartınızı okuttuğunuzda AA (yani en yüksek not olan 4) düşmekte Zaten yeni gelmiş oluyorsunuz. Hem insanlarla kaynaşmak hem de "kültürel açıdan etkin" (!) olmak için bire birdir. Zaten üniversitemizde etkinlikten bol bir şey yok

1. sınıftaki arkadaşlara naçizane tavsiyemdir; bilgisayar ve ingilizce muafiyet sınavlarına kesinkes girin derim. Bilgisayar için eskişehire kayda gittiğinizde genç copy'den temel bilgi teknolojileri açıköğretim konu anlatım veya çıkmış soruları alın. Şöyle bi göz atın zaten aynı sorular çıkıyo geçersiniz. Böylece 2. dönem 2 dersiniz olmaz üstten de kamu maliyesi alın. 1. sınıfta olduğunuz kadar hiç rahat olmazsınız, 2 sınıfın 1 dersini de temizlemiş olursunuz. hiç gözünüzde büyütülecek bir şey yok emin olun

Yeni fakülte binası pino'nun yanındaki eski yabancı diller binası olacak bu arada.