Mesajı Okuyun
Old 02-06-2009, 17:34   #9
lawyer_721

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sizin öneriniz nedir?
öneride bulunmasına bulunurum; ama hakim bey önerimi dikkate alır mı? (bu da meçhul)
bence hakimin meslektaşımızı anlamaya çalışması yeterlidir. böyle bir çabası olursa sorun çözülür.
iş yoğunluğu hakimler için mazeret sayılmamalı. bir kararın gerekçesi (istisnai kararlar hariç) 2-3 saati geçmez. dolayısıyla her hakim günde en az bir kararın gerekçesini yazabilir. sormak istiyorum türkiye de hangi hakim yılda 365 tane karar veriyor?
bir dosyada tam 3 defa hakim "dosyanın karar için incelemeye alınmasına" kararını verdi. ben de çok sakin olduğum halde, artık dayanamayıp: "hakime hanım dosyanın araştırılacak-incelenecek bir yanı kaldı mı?" diye sordum. hakime hanım bana ne cevap verdi biliyor musunuz? sadece tebessüm etti. yani beden diliyle bu da bizim mazeretimiz demek istedi.
şimdi karar vermemek için bin dereden su getiriyorlar. bu yetmezmiş gibi bu sefer gerekçeli kararı yazmaya üşeniyorlar. inanın bu kabul edilebilecek bir durum değil. ama yine de kabulleniyoruz. biliyorum yine bir meslektaşımız "kabul etmeyip te ne yapabiliriz?" diye soracak.
el-cevap: bana sormayın kardeşim, cevabını ben de bilmiyorum