Mesajı Okuyun
Old 15-02-2005, 11:25   #1
Calibo

Mutsuz Kira Artışı

Sayın Yetkililer;
Ben 6 yıldır oturduğum dairede geçen yıl 15.03.04 te ev sahibim kiramı %60 artırmak istedi. (165 YTL den 250 YTL). Benim itirazlarım hiç bir işe yaramadı. Uzun süre araştıramam sonucu elimden birşey gelmedi. Çünkü adam kira kontratını imzaladığım gün birde Tahliye Tahütnamesi imzalatıyor. Kira kontratını 15.03.04 de imzaladım ama aynı gün tahliye tahütnamesine 20.05.04 tarhini attı. Yani şimdiye kadar hep böyle yapmış. İmzalamazsam çık evden diyor. Bunu ispatlayama mı? Ve kira kontatından artış bölüme ANTLAŞMAYA GÖRE yazdı. Kiramı elden kendisine ödüyorum ve kira kontratını arkasına her ay imza attıyor. Şimdi 15.03.05 te yeni kira kontratı yapacağız ama bu insafsız yine %60 yaparsa ne yapacağım. Şu anda evden çıkmak istesem 350 YTL aşağı ev bulamayacağımı da biliyorum. Devlet böyle insafsız insaların neden hep yanında? Bu biz kiracıları koruyan kanun ne zaman çıkacak? Ben 15.03 te yeni kontrat yapmadan önce benim yapacaklarım var mı? Bu sefer o insafsızın yanına daha bilinçli gitmek istiyorum sizin vereceğiniz bilgiler sayesinde.
Vereceğiniz bilgilere şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla,