Mesajı Okuyun
Old 12-05-2010, 17:34   #5
senizozkan

Alıntı:
Yazan sebepsiz zenginleşme
MERHABALAR müvekkile İlamsız icra takibi yapıldı,ve müvekkil bunu işyerinde arabasının haciz ve muhafaza altına alınmasıyla öğrendi hemen usulsüz tebligat yapılmış olması nedeniyle icra mahkemesne şikayet ettik ve aynı gün itirazımızıda icra dosyasına koyduk ve icra takibi durdurulduğunu usulsüz tebligat yapıldığını icra mahkemesi gerekçeli kararda yazdı ancak o ana kadar yapılmış olan icra işlemleri geçerlidir dedi bende kararı temyiz ettim ve hakimle görüştüm neden o zaman itiraz ettik araba yedieminde çürüyor ve emekli maaşı haczediliyor yeni kanunuda gösterdim ancak başarılı olamadım müvekkilim ağlamakta benim okulda öğrendiğim herşey bomboşmuydu;1-emekli maaşı haciz edilebilinirmi müvekkil öğretmendir bununla ilgili ince bir ayrıntı varmı 2-ilamsız icrada o ana kadar yapılmış icra işlemleri geçerlidir ne demek

Eğer hacizle icra takibinin öğrenmişseniz bu tarih tebliğ tarihidir.Mahkeme, usulsüz tebligattan dolayı ödeme emrini iptal ettiyse, icra takibini öğrendiğiniz tarihten itibaren süresinde itirazın varsa takibinizin durması gerekir.Ve hacizlerin kaldırılması gerekir.

Emekli maaşına gelince, istisnaları var tabi ki, ancak kural olarak emekli maaşı haczedilemez.Nafaka vs. hariç.Şikayetle haczi kaldırabilirsiniz diye düşünüyorum.