Mesajı Okuyun
Old 21-08-2013, 12:03   #1
inci tanesi

Soru ispatlanamayan şiddet

3 aylık evliyim hamileyim ve eşimden hamileyken 3-4 kere dayak yedim fakat hiçbirinde şikayetçi olmadım ailesi de bizimle yaşıyordu ve tek başıma sokaga bile çıkarmıyolardı sadece yanımda onlardan biri varken çıkabiliyodum. tabi ki onlar da şiddetin belirtileri geçene kadar evden çıkarmıyolardı beni.şu an ailesi yanımızda degil ama ama psikolojik ve cinsel şiddet görüyorum şimdide her gün dayakla ölümle kemiklerimin kırılmasıyla tehdiit ediliyorum. cinsel ilişkiye zorlanıyorum hem fiziksel hem psikolojik olarak.her kavgada evden kovuluyorum. ailesi gittiginden beri dayak yemedim ama her kavgada dayakla tehdit edildim psikolojim bozuldu onurum kendime güvenim kalmadı. ayrıca eger sabah kavga etmişsek işe giderken arkadan eve kilitleniyorum.
artık dayanamıcak hale geldim ya kendimi öldüreceğim ya da kaybettiğim onurumu grurumu ve insanca yaşama hakkımı geri alacağım.bunun için bugun evi terk ediyorum ve boşanma davası açacağımm en kısa zamanda.

durumum hakkında verdiğim bilgiden sonra sormak istedigim şey bir vahşet yaşıyorum fakat hiç şahidim yok
tüm dayaklara sadece annesi-babası şahit 1 tanesine de ablası. fakat onlar tabi ki de kendi oğullarının aleyhine şahitlik etmezler hiç polise başvurup darp raporuda almadım ne yapabilirim? tekrar dayak yemeyi mi beklemem gerek hakkımı arayabilmek için? bu şartlarda tazminat ve nafaka içinde başvurabilir miyim?