Mesajı Okuyun
Old 14-03-2009, 11:40   #85
duyurucu1

Rahatsiz Pazartesi Kocaelinde yeni bir uygulama başlıyor

Alıntı:
Yazan isim bulamadım

av. m. emin öztürk
kocaeli barosu

Al sana bir muzır avukat daha,

Sevgili "isim bulamadım!"

Bak sen de gel yol yakınken dön.Bu Ömer kavili yada duyurucu1 midir ne menem şeydir onların peşine takılma.Sakın ha sakın onların söylediklerinin yazdıklarının hiç birine uyma!

Bak benden söylemesi.Sonra pişmen olursunuz.

Aha elimde telefon.Şimdi Kocaelini arıyorum.Benim gibi limoncu vede falakacı hakim arkadaşımı arıyorum.Bundan böyle duruşmalarda "üc kelimeden fazla konuşan avukatların gözüne limon sıkılacak"maddesi Kocaelinde de uygulanacak.

Nedir bu üç kelime dersen?Bilmiyorsun diye söylüyorum."(1)Evet efendim (2) Haklısınız efendim (3)1 ve 2 inci kelimelere aynen katılıyorum efendim"

Bu üç kelimeye aykırı davranan avukatların gözüne hakim tarafından limon sıkılacak.Hani bazı avukatlar duruşmalardan ağlayarak çıkıyorlar ya vandaşımızda zannediyor ki içerde avukatlara dayak atılıyor.Yalan zinhar yalan.Bu kökü dışarda basının uydurması.

Dayak faslı limon sıkmaya rağmen duruşmalarda yaramazlık eden,ayağa kalkmayan."Bende topaç çevireceğim,ben de çelik çomak oynacağım" deme cesaretini gösteren avukatlar için uygulanacak.

Bilmem anlatabildim mi.Eğer hala anlamadın ise .Kocaelindeki meslekdaşıma telefon ettim.Pazartesi gününden itibaren o da avukatların gözüne limon sıkma ve eğer söz dinlemezlerse ardından kafalarına üç defa uzun sopayla "Tak.tak tak" diye vurma ve buna rağmen hala direnirlerse falaka uygulamasına başlayacaklar.Haberiniz olsun.