Mesajı Okuyun
Old 13-05-2023, 13:12   #1
üye58149

Varsayılan Avukatın sunduğu evraktan sorumluluğu

Meslektaşlarım merhaba,
Bir dosyamda müvekkilin aldığı uzman heyet raporu(herhangi bir tarih vs yok altında 3 doktor imzası var)na ekletme yapılması gerektiği için müvekkile rapora ekletme yapması gerektiği ve 2 cümle ekletmesi gerektiğini söyledim. Müvekkil de bana evrağı düzelttirdiğini ve fotokopisini iletebileceğini söyledi. Evrağın fotokopi olması ve aslı olup olmadığını bilmemem sebebiyle müvekkilden aslını istedim, dosyaya da aynı gün fotokopiyi(aslı gibidir yapmadan) sundum. Müvekkil şu anda evrağın aslını temin edemeyeceğini söylüyor. Mahkeme de hastaneden aslını istedi. Ben de ardından "müvekkilden aslını istediğimi ancak sunmadığını dolayısıyla hukuki ve cezai sorumluluğum doğmaması adına o evrağın hastane tarafından doğrulanmadan hükme esas alınmasını istemediğim " yönünde beyan sundum .Evrağın hastanede bulunmadığına yönelik cevap gelmesi durumunda sorumluluğum doğar mı? Hakimin "özel evrakta sahtecilik"ten şikayet etmesi durumu doğar mı? Bu durumda yapabileceğim bir şey var mı? Önerilerinize açığım. Şimdiden teşekkür ediyorum.