Mesajı Okuyun
Old 24-06-2012, 16:07   #1
Konuk

Varsayılan Almanya'da Haklarım nelerdir

iyi günler sayın Avukat
ben Alman vatandaşı olan Alman bir beyle 4 ay önce Turkıye'de evlenerek 16 yasındaki oglumuda yanıma alarak Türkıyedekı aıleme karsı gelerek herşeyimi bırakıp almanyaya geldim,bana 3 yıllık oturum (chipli elektronık kart )verdıler.evlendıgım şahıs dusseldorfta ünlü bir fabrıkatör,kendısıyle aynı evde anlaşamamaya basladık dıledıgı gıbı yaşıyor traşını oluyor atlıyor son model arabasına keyfı keyıf ben evde onun gıdısını sessızce camdan bakarak ızlıyorum .evlendıgımızden berı bır yuzuk bıle bana almadı fabrıkada bır yıgın son model arabalar var ama bır tanesını okula gıderken bana vermıyor,b1 sertıfıkası alabılmek ıcın dıl okuluna gıdıyorum ve otobusle yagmurda rezıl halde gıdıyorum elıme uc kurus vererek basından savar gıbı davranıyor evde varmıyım yokmuyum belırsız gıttıgımız yemek davetlerde süs bebek gıbı yanında taşıyor hepsı bu.benım 1 senedır sevdıgım aşık oldugum adam gıttı bambaska bırı geldı yıldırma polıtıkası yapıyor sankı ve ben ciddi ciddi bosanmayı istiyorum.ama haklarım nelerdır bılmıyorum turkıyedekı duzenımı bozdumda geldım hersey bır yana cocugumu buraya getırdım lıseyı bıtırmeden unıv gelecegını yaktım,sımdı cocugum dıl okuluna gıdıyor
- 3 yıllık oturumum yanarmı ?
-yenı evlı olmamıza ragmen bosanmada kendısınden maddı hak talep edebılırmıyım?
- cocugum 16 ya yenı gırdı bız vıze alırken kendısı almanyadakı hukumete cocugum ıcın kefalet ımzalamıs da öyle cocuguma vıze aldık,ben bosanmak ıstersem cocugum ve ben almanyadan sınır dısı edılırmıyız ?
-almanyada ayrı daırede yaşamak ıstesem yenı evlı oldugum ıcın sorun teskıl edermı ?
turkıyeye donmek ıstemıyorum turkıyede maddı sıkıntıdan öldüm ben senelerce .onunla aynı evdede barınmak ıstemıyorum o eve geldımı yukarıya cıkıp odaya kapanıyorum.onun altında arabası parası ıstedıgı gıbı gıdıp yasıyor dil bılmıyorum şehırı tanımıyorum cebımde 2 kurus bır yere gıdemıyorum ben böyle devam edemem yaşamaya.lutfen yardım edermısınız ne yapabılırım ?almanya'da haklarım nelerdir ?