Mesajı Okuyun
Old 11-02-2015, 23:46   #1
Avukatik

Mutsuz Müvekkil Edinme/Bulma Sorunsalı

Çok Değerli Meslektaşlarım/ Üstatlarım,

Bir çoğumuzun bir şekilde mesleklerini icra ederken ayrıca nasıl dosya sayıları da artırılabilir şeklinde düşünceler geçiyordur kafalarımızdan. Ben 2009 yılında fakülteden mezun oldum bir kaç kurumsal adı altında hukuk bürolarında çalışma gayreti içinde oldum, fakat çalıştığım yerlerden mi artık nedir bilmiyorum avukat patronları ( ki bu ismi yakıştıramıyorum ) yanlarında çalıştırdıkları avukatları üzerindeki baskılardan pek de memnun olmadığım çalışma düzeninde kendimi buldum. Sonra bir takım ayrılıklar vs yaşadım, İstanbul'da kendi büromu açmaya karar verdim, bir ortağım var , ancak dosya sayımdaki inanılmaz düşüş beni moralmen etkiliyor. Siz üstatlar meslektaşlar, nedir müvekkil bulmanın yolu, reklam yasağımız da var yapamıyoruz reklamımızı da. Yani çevre çevre diyoruz çevreyi nasıl sağlayacağız. Çevremdeki insanların hukuk problemleri yok gibi ne yapmalıyım peki ? Derneğe falan üye ol diyenler var, sırf müvekkil edinmek için de böyle kurumlara da üye olmak pek de anlamlı gelmiyor. Sektörde o hukuk büroları nasıl devasa bürolar haline geliyor, 100 lerce avukat çalıştıran hukuk büroları tanıyorum ve anlatılanlar mesleğe başladığımda bir masam bir sandalyem vardı oluyor hep, bu günlere gelmek kolay olmadı diyenleri dinledim. Yani bilemedim üstatlar. Sizler müvekkillerinizi ne yollarla buldunuz?

Saygılar..