Mesajı Okuyun
Old 11-07-2003, 16:51   #26
balcan

Merhaba m_cark,

Yaşamış olduğunuz olay gerçekten zor, beş ay önce aynı sorun benim başımada geldi, yaşlı anneme kapıya gelen bayan satıcılar, bir sürü tencere karşılığı bir ödeme sözleşmesi imzalatmışlar, annem aldığı eşyaları oğlum beğenmezse geri veririm demiş onlarda gelip biz alırız demişler. Ben eve gelip olayı anlayınca, anneme bıraktıkları karttan firmayı aradım ve hemen gelin bıraktığınız malı alın dedim, önce kabul etmediler, bir iki gün aradım daha sonra ise Savcılığa gidip bu şirket hakkında yaşlı bir kadını kandırırıyor ve zorla eve mal bırakıyor diye suç duyurusunda bulundum. Aradan bir hafta geçtikten sonra şirketten daha önce gelenler değil ama başka birileri gelip özür dileyerek, annemin imzaladığı sözleşmeyi ve bıraktıkları malları aldılar. Bizde zarara uğramadan bu işten kurtulduk. Zira senet imzalatmamışlar. Yoksa sizin yazdıklarınızı okudukça nasıl bir dertten kurtulduğumuza şükrediyorum. İnşallah sizde bu sorunu yenersiniz.

Böyle insanlarla uğraşmaktan vazgeçmeyin, bizler tepkisiz kaldığımız sürece bu dolandırıcılar daha çok gelişiyor.

Size kolaylıklar dilerim.
Balcan