Mesajı Okuyun
Old 12-03-2009, 10:51   #15
av_fguz

Sevgili arkadaşlar;bu konu ile ilgili bir davam derdest bulunmakta.Müvekkilin bir müteahhidden olan alacağına karşılık herhangi bir malvarlığı tespit edemedik.Ancak uzun araştırmalardan sonra müteahhid borçlunun yapıp bitirdiği ancak tapuda adına tescili yapılmamış bir binanın satış vaadi sözleşmesini ele geçirdik.Buna dayanarak ferağa icbar suretiyle tapu iptali ve tescili davası açtım.Davacı olarak alacaklı müvekkili davalı olarak da borçlu ve satış vaadi sözleşmesinde adı geçen arsa sahiplerini gösterdim.Ancak icra mahkemesinden yetki başvurusunda bulunmadığım için olsa gerek mahkeme hakimi davadaki talebimi anlayamadığını söyledi.Neden kendi adınıza değilde borçlu adına tescil istiyorsunuz gibi bir soru sordu.Anlaşılan dava biraz sıkıntılı geçecek.Bence çok ilginç bir konu ve tartışmaya devam etmemiz faydalı olacaktır.Özellikle bu günlerde her şekilde mal kaçırmaya alışmış olan borçlular artmakta ve biz avukatlar çoğu alacağımızı tahsilde imkansızlıklar yaşamaktayız.Ben bu konuyu derinlemesine araştırıp bulabildiğim kararları sizlerle paylaşmaya çalışacağım.Sizlerin de bu konuda gerekli açılımlarınızı paylaşmanızı beklerim.