Mesajı Okuyun
Old 08-06-2010, 20:59   #1
ipek aslı

Varsayılan bekar kiracının arasıra yatılı misafir getirmesi - kat malikleri kurulu kararı

merhaba arkadaslar,

Bekar bir arkadaşım bana şöyle bir konuyla geldi, Kanuni olmadığını biliyorum ama hangi maddeye dayanabilirim ve varsa elinizde yargıtay kararlarını paylaşabilirmisiniz.

Konu şu ;

Bekar arkadaşım'ın evine arasıra kız arkdaşı yatılı misafir olarak geliyor, bir keresinde gece yarısında topuk sesleri ve yüksek müzikten dolayı şikayet oluyor.

İkinci seferde de akşam saat 20.00 de kız arkadaşı ile yüksek seste bir tartışma oluyor. O akşam yönetici, yönetim kurulu kararı olduğunu eve yatılı misafir alınamayacağını, çok gürültü yapıldığını, polis çağıracağını vs. söylüyor.

1.Yönetim kurulunun tüm kat maliklerinin imzasıyla, bekar kiracının eve yatılı misafir getiremeyeceğine dair bir karar alması geçerli mi ? Evli olmadığı kız arkadaşını ara sıra (15 günde 1) yatılı misafir etmesi alınan kararla engellenebilir mi?

2.Belli bir saatten sonra gürültü yapılması uyarı gerektirir fakat akşam saat 20 de yüksek sesle tartışmak bu kapsama girer mi?

şimdiden tesekkur ederim, kolaylıklar..