Mesajı Okuyun
Old 12-03-2008, 13:11   #15
meltem2007

Aynı şey benim de başıma gelmişti.Daha önce İzmir'de sadece bir tesbit işlemi sırasında vekilliğini yapmış olduğumuz kişi daha sonra başka bir olayla, vekil olarak hiçbir şekilde içinde olmadığım bir olayla ilgili olarak Savcılığa bir dilekçe yazdırdı, tamamen kendi beyanına uygun yazdığım dilekçede karşı tarafı kanunsuz birtakım işlemler yapmakla suçluyordu.Daha sonra şüpheli aleyhinde dava açıldı ve müşteki yani müvekkil Mahkemedeki beyanında "ben öyle söylemedim dilekçeyi avukata yazdırmıştım, o yazmış" dedi.Uzun zamandır C.Savcılıklarına yazdırılan dilekçelerde imzam olmasa bile "x'in beyanına göre yazılmıştır" diye yazdıranın imzasını alıyorum.Yanısıra tanık isim ve adres listeleriyle, kritik dilekçelerde imzam olmasına rağmen büro dosyalarına da müvekkillerin imzasını almaktayım.Mesleğin sorumluluğu aslında sanılandan çok ağır.Özellikle Savcılıklar en küçük şikayette bile avukat hakkında işlem yapmaya girişiyorlar.Gün geçtikce zorlaşan yine de severek yaptığımız meslekte karşılıklı güvene her zamankinden çok ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.