Mesajı Okuyun
Old 06-02-2011, 00:42   #1
LÖSEMİ

Acil Hastalik/ boşanma halinde sağlık yardımı/ velayet/maddi haklarım?

1995 yılında eşimle evlendik. 2001 yılında bir kızımız oldu. 2007 yılında kanser oldum tedavi gördüm ve ilik nakli oldum. İşe giriş tarihim 1991 Şu an iyiyim ama çalışamıyorum.1970 doğumluğum. En son 200 yılında çalışmıştım. Üniversite mezunuyum. Hastalığımdan donra eşim gerek sözle bazende üstüme yürüyerek beni boşanma ile tehdit etmeye başladı. suan esim üzerinden SSK lıyım.yani bir anlamda yaşamam eşime bağlı. Eğer beni boşarsa şartlarım ne olur? Kızımı alabilir miyim? Onu ben büyüttüm. Çalıştığım dönemde kooperatife girmiştim Ordan tapusu benim üzerime 2007 tarihli bir evim. Birde hastalanınca sigortadan aldığım paranın ve özel emeklilik sigortası artı banka kredisi ile aldığımız oturduğumuz bir evimiz (tapusu yarı yarıya)var. Eğer boşanorsam çalışma imkanım yok gibi sağlığımdan dolayı. Her zaman küfür ve hakaret içeren ayrıca fiziksel şiddet ile tehdit edilen bir ortamdan yıllardır bıktım. Kapıyı vurup çıkmak istriyorum ama hayatımı kaybetmeden. Hastalık benim suçum değil ama haklarım neler bilmek istiyorum. Kızımdan ayrılama. Maddi imkanım yok boşanma durumunda haklarım neler? Nasıl bir yol izlemeliyim?