Mesajı Okuyun
Old 24-03-2002, 18:47   #19
utku

Olumlu

sayın stajyer arkadaşım nevra;
öncelikle yazdığınız mail gerek gerekçesiyle gerek de üslubuyla bir çok kıdemli meslektaşlarımıza örnek olmaktadır..tebrik ediyorum..fakat bu kadar teslimiyetçi bir yapıda olmamanızı temenni ederdim..evet ortada bir sınav var.fakat bu sınav ne derece seçici ve bilgiyi ölçücü?üstelik bu sınavı yapan kurum da ÖSYM...ÖSYM nin yaptığı hangi sınav bilgiyi ölçücü ya da seçici oldu ki?ya da adil...yahut hangi sınavı gerçek amacına ulaştı?ÖSYM nin sınavlarına girip de memnun olan bir tek kişi gösterin bana!.
bu sınav neden sadece yeni mezunları kapsıyor?bu da ayrı bir merak konusu!..neden 80 yaşındakileri içine almıyor,ya da 40 yıllık hukuçuları kapsamıyor??neden avulatlık da yaş sınırlaması getirilmiyor?cevabı gayet basit bürokrasi de bunlar söz sahibiler ve istedikleri gibi yasayı çıkarabilmektedir..sayın TİKİCİ 'nin önerisine gelince samimi olduğuna inanmıyorum..yani hangi avukat böyle bir riske girmek ister?
son olarak tüm genç arkadaşlarıma duyuruyorum!!lütfen susmayınız!!böyle bir sınav belki bir çoğumuz için çocuk oyuncağı olabilir fakat burada önemli olan bu değildir..müktesep bir hakkımız elimizden alınmıştır.bugün bu sınavı önümüze koyanlar yarın daha başka dayatmaları önümüze sürmezler mi??lütfen genç bir hukukçu adayları olarak buna izin vermeyelim..
saygı ve sevgilerimle..