Mesajı Okuyun
Old 20-07-2009, 19:15   #66
Av.muhittinköylüoğlu

KOnuya ilişkin olaral bir mail grubunda yapılan tartışmayı aktarmak istiyorum.

<bu arada çok kısa bir iki şey söylemek istiyorum.ÖZ İTİBARIYLA SAYIN ZEYNELE KATILIYORUM
Sayın Şenoğlu'na kısmen katılıyorum.Hakimlere yönelik filler dünyanın her yerinde çok ciddi şekilde cezalandırılır.yada tepki ve önlemler olur.Çünkü hakim karar verendir.>Bazen bizde olduğu gibi millet adına bazen tanrı adına bazen kral vb. egemen adına .Bu nedenle ingilterede hiç kimse kralişeye sırtını dönemeyeceğinden mahkemeden geri geri giderek çıkılır.Hakime yönelik tasarruf kutsal bir değere karşı yapıoldığından farklı değerlendirilir.
Savcı ise mukayeseli hukukta avukattır.Bizler savunma avukatı savcılar ise kamu avukatıdır.Ve savcıya yönelik fiiller ile hakime yönelik fiil aynı kabul edilemez.
Esasen bizde kültürel olarak ve yasalk olarak savcı ve hakimler aynı kabul edilmiş olup bu tanımlama ve örgütlenme hukuka uygun değildir.Konuyu fazlaca uzatmadan avukat bulunduğu yere göre yasayı yorumlayan aynı iki olayda iki farklı davranış tarzı gösteren kişi değildir.Esasen hukukçu kişiliğimizle tartışmayı ya da önerilerimizi yasa ya da hukuk esası üzerinden yapmamız gerekir.Mesleki ayrıcalık yada sui misalller ile hukuki tartışma ve tanımlamalar yanlış olur.

[Mail Grubundan yapılan Aktarmaları izninizle siliyorum. Gerekçeler : 1- Tartışma içinde isim vererek yapılan olumsuz nitelendirmeler var (Forum kurallarımızın 9.maddesine aykırı), 2- Ergenegon davasının siyasi tartışması var (Forum kurallarımızın 4 ve 5. maddesine aykırı), 3- Bir başka yazarının yazısının olduğu gibi buraya aktarılabilmesi için yazarın izni olması gerekiyor (FSEK). Anlayışınız için çok teşekkürler! Admin]