Mesajı Okuyun
Old 25-02-2009, 20:54   #2
lawyer14

Sn.Arbitrator öncelikle vermiş olduğunuz tepkinize anlam verebilmiş değilim.Konunun tüm ayrıntılarını bildiğimden ötürü, konuyu aceleyle aktarmış ve özet geçmiş olabilirim. Ancak olayı dikkatle okuduğunuz zaman, bana yazdığınız cevap metninde sorduğunuz soruların cevaplarının tamamının orada mevcut olduğunu da görürsünüz. Malın teslim alındığını ve faturaların mevcut olduğunu yazdım, ayrıca bu malların teslim alındıktan sonra iflas kararı verilemeyeceği gibi bir anlam çıkartarak soru soruyorsunuz. Ayıpsız bir mal için reklamasyon çekileceğini de ilk defa sizden duyuyorum, iade etmek istemenin sebebi de reklamasyonun sebebi de elbette ki malın ayıplı olmasıdır!!!Niye malları iade için çırpınıyorsunuz, güle güle kullanın diyorsunuz...Ayıplı bir malın yurtdışında satılabilmesinin zorluğunu tasavvur bile edemiyorsunuz...Para konusunda anlaşmaya gelince; iflas kararı verilmiş bir şirket sahibinin daha önce gönderdiği malların bedelini iflas kararı verildiğinden dolayı kendisinin almasının imkanı olmadığını bildiği için (başka bir ifadeyle iflas masasına ödeme yapılacağını bildiği için) böyle bir teklif yapıyor. Yani, sen yurtdışında göndermiş olduğum malları satmaya çalış, bedelini de daha sonra bana gönderirsin demeye getiriyor. Söz konusu şahsın tasarruf yapma yetkisinin olmadığını biliyorum ancak abimin amacı borcundan kurtulmaktır ve bunu nasıl yapacağıdır. Zira sorumda da bu mallar nasıl iade edilir ve edilirse borçtan kurtulmanın bir yolu var mı diye sormuştum. Mallar ayıpsız olup satılsa, paranın iflas masasına yatırılacağını bilmeyecek kadar bilgisiz değilim!!!
Bu platformun en önemli amaçlarından biri de meslektaşların birbirine karşı yardımcı olması ve bir nevi dayanışma içinde olması değil midir? Anlamadığınız kısımları daha güzel bir üslupla sorabilirdiniz ancak yazdıklarınızdan alaycı bir tutum takındığınızı hissettim. Bu uslüp ile devam edeceksiniz bana cevap yazmamanızı rica ediyorum.