Mesajı Okuyun
Old 07-07-2007, 16:31   #2
medenikal

Alıntı:
ne kadar mal varlığı bulunduğunu tek tuşla görebilmek için çalışma başlatan

Sonuçta adım adım gidilen ''Nereden Buldun'' ,malvarlığının aslı esası ne kardeşim? Nerden geliyor bu yatlar ,katlar.

Olması gereken de budur.Hesap verme.Öyle veya böyle bu sistem gelecek ve uygulanacak.Uygulanmalıdır.

Bir tarafta asgari ücretliden ,kayıtlı diye yığınca vergi alacaksın diğer tarafta , yolsuzluk ekonomisinin ,doymak bilmeyen aktörlerinden bırak vergi almayı ,onlara SİB(Nedir sib!) aracılığıyla kurdukları mafyavari örgütlenmeler nedeniyle beytülmala uzanan ellerini sıkacaksın.Onlara hesap sormayacaksın.Küçük esnaf ve kobilere ağır vergi yükü bindireceksin.

Kralın çıplak olduğu artık ortadadır.Vergi sistemi adaletli olacak.Kazanandan kazandığı ölçüde vergisini alacak ,ama kazanmayan sırf kaydı kuydu var diye de vatandaşın üstüne gitmeyecek.

Hazine bonosu,devlet tahvili alan yabancılardan 1 kuruş vergi almayacaksın.Ama zavallı ssk lı işçiden asgari ücret için vergi alacaksın.Anayasanın Sosyal devlet ve eşitlik ilkesini çiğneyeceksin.

Sonuç olarak kazanan vergisini ödeyecek.Vergi oranları da yüksektir inmesi gerekir.Dolaylı vergiler artık , çekilmez hale gelmiştir.Benzin ABD de 50 kuruş ,Türkiyede ise 3 ytl.Bu vergiler ile ,bu maliyetler ile üretim yapmak mümkün değildir.Kur da düşük kaldığından ,ithalat ve ihracat dengesi tarihte görülmemiş şekilde cari açığa neden olmuştur.

Kamu borçları ise ,tefeci faizleri nedeniyle ödenemeyecek boyutlara gelmiştir.

Bu nedenle vergiler artırılarak ,aradaki açık kapatılmaya Çalışılıyorsa da bunun sonu yoktur.

Bir kısır döngü içinde 30 yıldır dönüp duruyoruz.Bu nedenle nereden buldun yasası hayata geçirilmelidir.

Merkezi kayıtlar oluşturulmalı.TC kimlik numarasından vatandaşın tapu,kredi kart harcamaları,araç tescil kayıtları,banka bilgileri ,her açıdan incelenerek harcamaları ile gelirinin hesabı sorulmalıdır.

DENİZ BİTTİ.