Mesajı Okuyun
Old 28-12-2006, 13:20   #8
Meryem DUYUL ERDOĞAN

Varsayılan imzalıyorum

Sevgili Ayşegül Kanat'a üzerinde hassasiyetle durulması gereken olayı gündemimize taşıdığı ve önerisi için teşekkür etmek istiyorum. Sayın Koordinatörümüzün de grup arkadaşımızdan gelen öneriyi desteklemesi ve konuya zamanında ve yerinde müdahil olarak imza kampanyası başlatması son derece güzel.Hemen imzalıyorum.Çünkü çocuklara karşı işlenen cinsel suçların ve cinsel istismarların sık yaşanıldığı toplumumuzda çocuk psikolojisini bilen hakimlerimizin olduğunu bilmek bir avukat olarak beni mutlu etti.Hakim Bey'in böylesine önemli bir konuda gösterdiği duyarlılık takdire şayan. Hatta olması gereken hukuk açısından duruşmaya çağrılacak bir çocuk psikolugu nezaretinde cinsel istismara uğrayan çocukların dinlenilmesidir ki ne yazık ki bu yapılamıyor. Çocuk psikolojisi ayrı bir uzmanlık alanı.Hakim ve savcılarımıza çocuk psikolojisi dersi verildiğini de biliyorum. Sayın Hakim Bey'e THS Kadın Hakları Çalışma grubu olarak göndereceğimiz teşekkür faxı ile diğer yargıç ve savcı arkadaşlarımızın da konuya daha duyarlı ve dikkatli yaklaşmaya sevkedeceğini düşündüğüm için, altına imzamı koyuyorum.Saygılarımla...

Av. Meryem DUYUL ERDOĞAN
Adana barosu