Mesajı Okuyun
Old 20-04-2007, 00:38   #13
Heybe Hukuk

Varsayılan Korkma..

Nehircim;
Bu fakülteyi kazanmak ta, okumak ta senin gözünü hiç korkutmasın. Ben ki zamanının en korkulan ve nam salmış profesörlerinin ders verdiği Ankara Hukuk mezunuyum ve ne kazanmak ne de okulu bitirmek için öyle çok büyük bir çaba sarfetmedim. Bence zaten sen bu yaklaşımınla bu mesleği gönlüne koymuşsun. Bu meslekte asıl dertler, okul bittikten sonra başlıyor. Eğer şuan bu meslek seçimi konusundaki özgür tutumunu okul bittikten sonra da korumak istiyorsan; yani, üç paraya bir başkasının yanında çalışmaktansa kendi ofisinde çalışmak amacında isen; ailenin mesleğindeki ilk zamanlarında sana destek verebilecek maddi imkana sahip olması gerekiyor. Böyle bir imkanınız yoksa, başkalarının yanında çalışmak mecburiyetinde kalacaksan; bu tür bir durumun seni mutlu etmeyeceğini düşünüyorum. Hedefini iyi tanımak için buraya üye olmayı akıl edebilmiş nehir, ancak kendi özgür iradesi ile karar mekanizmasının sadece kendisinin olduğu bir ortamda mutlu olabilir diye düşünüyorum küçücüğüm.
Bu mesleği seçen insanların belli kalıplar içerisine girmek mecburiyetinde olduğuna inanmıyorum. Sana NehirCİMM, KÜÇÜCÜĞÜMM diyebiliyorum. Bir engel yok gördüğün gibi Mesleki seçimin her ne olursa olsun, karakterin ne ise, nasıl mutlu isen o şekilde yaşamalısın. Mesleklerimizin günümüzün 3'te birlik kısmını aldığı, ismimizin önüne sıfat olarak geçiverdiği doğru. Ancak nihayetinde karnımızı doyurabilecek parayı kazanmak için seçtiğimiz bir yol olduğunu da unutmamalıyız.
Sen, SEN ol.. Mutluluklar...