Konu: Fıkra Keyfi
Mesajı Okuyun
Old 22-12-2004, 11:12   #32
ragıp

Temel dava açmış ve ilk duruşmada Hakim sormuş ;
- Nedir şikayetin ?

- Hakim bey bu Temel fıkraları var ya,benle Fadime'yi ağızlarına dolamışlar bizi rezil ediyorlar..hepsinden davacıyım..kim fıkra diye bizi anlatıyorsa onlardan tazminat talebim olacak..

- Senin adın Temel mi ?

- Evet Temel

- İyi de binlerce Temel var..o fıkralar neden senin için anlatılmış olsun..

- Hakim bey,ben çok iyi biliyorum beni kastediyorlar.. Hakim karşısında duran Temel'i iyice süzdükten sonra ;

- Bak ama o Temel fıkralarının çoğu belden aşağı..oysa sana bakıyorum çelimsiz ve yaşını almış bir Temel'sin..o fıkralar senden çok daha genç, güçlü kuvvetli ve çapkın bir Temel için anlatılıyor..seninle hiç ilgisi yok..bu dava düşer..

-Madem Hakim bey siz böyle takdir ediyorsunuz mesele yok..demek tevatürmüş, ben değilmişim..

- Evet sen olamazsın,başka Temel'dir onlar..sana sıra gelene kadar..

- İyi hoş da Hakim bey bu dava için köyden kalktım buralara kadar geldim..boş dönmeyeyim..hiç değilse o güçlü kuvvetli Temel'den sana bir fıkra anlatayım..

- Anlat bakalım..

- Bizim bu iri kıyım pazulu Temel Hakim karılarına çok düşkünmüş..

- Dur,dur be,ne diyorsun sen..

- N'oldu Hakim bey ?

- Daha ne olacak ,benim Hakim olduğumu bile bile Temel hakim karılarına meraklıymış diyorsun..ağzından çıkanı kulağın işitmiyor galiba..

- Rica ederim Hakim bey,Temel fıkrası için karısı güzel binlerce hakim var.. seninkine sıra gelene kadar..